Πανελλήνια μέρα σχολικού αθλητισμού 29/9/2023

Στα πλαίσια του εορτασμού της Πανελλήνιας Μέρας Σχολικού Αθλητισμού διοργανώθηκε από την εκπαιδευτικό της Φυσικής Αγωγής στο σχολείο μας η «Σκυταλοδρομία του ΕΥ» με συμμετοχή όλων των μαθητών και μαθητριών μας, με το σύνθημα «Τρέχω για το ΕΥ» (ΕΥ Ζειν – ΕΥτυχία – ΕΥσυνειδησία – ΕΥ αγωνίζεσθαι – Ευθύνη). Τα πρωτάκια μας, πήραν πρώτα τη σκυτάλη και στη συνέχεια οι υπόλοιπες τάξεις, με τελευταίους τους τελειόφοιτους. Η ολοκλήρωση της σκυταλοδρομίας βρήκε τις δύο ομάδες σχεδόν ισόπαλες, το σημαντικό όμως είναι ότι χάρηκαν και απόλαυσαν τον αγώνα, ενωμένα σαν μια ομάδα. Θερμά συγχαρητήρια στην κ. Χατζηβασιλείου και σε όλα τα παιδιά.

1 2
  • Απόφαση ορισμού Γυμνασίων εγγραφής αποφοίτων μαθητών/τριών Δημοτικών Σχολείων ΔΠΕ Ανατολικής Θεσσαλονίκης σε Γυμνάσια της ΔΔΕ Ανατολικής Θεσσαλονίκης

• Διαδικασία εισαγωγής των μαθητών στην Α΄ τάξη Γυμνασίου των Καλλιτεχνικών και Μουσικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2024-2025

• Εργαστήρια δεξιοτήτων: “ΣΚΑΚΙ: ένα  παιχνίδι  στρατηγικής  και  μαθηματικών,  ένα  παιχνίδι  για  όλους…”